Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü

Siirt İl AFAD Yönetiminden Üniversitemize Teşekkür Ziyareti

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK üst yönetimimizle birlikte Siirt İl AFAD Müdürlüğü heyetini ağırladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Siirt Üniversitesi ve Siirt İl AFAD Müdürlüğü koordinasyonuyla yapılan çalışmalar ve gelecekte ortaklaşa yapılacak olan projeler değerlendirildi.
Olası afet durumlarında paydaşlık ruhu ile hareket edecek Siirt Üniversitesi Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü bünyesinde kurulması planlanan “Arama-Kurtarma Takımı” için fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca İl Risk Azaltma Projesi(İRAP) kapsamında yapılan akademik danışmanlık hizmetlerinin ilerletilmesi ve geliştirilmesi istişare edildi.

AFAD Müdürü Cahit AKKOYUN misafirperverliği ve gösterdikleri ilgi ve deprem süresi boyunca Üniversitemizin deprem bölgelerinde göstermiş olduğu hassasiyet ve çalışmalardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK şahsında kurumumuza teşekkür etti. 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, Siirt İl AFAD Müdürü Cahit AKKOYUN  ve ekibine ziyaretleri ve ortak çalışmalara gösterdikleri hassasiyetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Dr. Öğr. Üyesi MALİK DURMAZ (0484) 212-1111 / 3189
Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü
17.5.2023